Liceum

Zalety klasy Cambridge

Oferując program Cambridge pozwalamy naszym uczniom rozwijać umiejętność mówienia w identycznym tempie jak ich jednojęzyczni rówieśnicy. Uczniowie, którzy uczęszczają do klasy Cambridge mają lepiej rozwinięte struktury języka, co wpływa na cały proces ich kształcenia.

Program Cambridge rozwija nie tylko zdolności językowe, ale także wpływa pozytywnie na ich sprawność w procesach twórczych i obliczeniach matematycznych. Klasa Cambridge rozwija umiejętności również poza obszarem kompetencji językowych, które biorą się z oferowanych innych przedmiotów. Uczniowie, którzy realizują program Cambridge i wykonują zadania wg tego programu, bardzo szybko rozwijają świadomość metajęzykową, co oznacza, osiągają dobre rezultaty w szybkim tempie. Język angielski jest dla naszych uczniów narzędziem do poznawania świata, a nie tylko przedmiotem szkolnym.

Dzięki udziałowi w programach Cambridge uczniowie zadbają także o rozwój swoich kompetencji społecznych. Są oni często podziwiane i chwalone, a to buduje w nich pewność siebie, znają różne kultury i dobrze się w nich czują, są otwarte, tolerancyjne i elastyczne. Program Cambridge poszerza horyzonty myślowe oraz umożliwia lepsze poznanie i zrozumienie różnic kulturowych dając nadzieję na stworzenie bardziej tolerancyjnego społeczeństwa. Funkcjonowanie w wielojęzycznych społeczeństwach wymaga od współczesnego młodego polskiego ucznia posiadania także dobrze rozwiniętych kompetencji interkulturowych, które ułatwiają wzajemne zrozumienie. Dlatego też zarówno nauka języków obcych, jak i doskonalenie umiejętności prowadzenia dialogu międzykulturowego są wpisane we wszystkie działania realizowane w ramach programu Cambridge.

Tylko u nas:

  • prestiżowy międzynarodowy program Cambridge Advanced (AS & A Level)
  • klasa międzynarodowa
  • lekcje prowadzone w języku angielskim z visiting quests i native speakerami z Wielkiej Brytanii, Australii, USA i Kanady
  • regularny udział w wykładach, seminariach i konferencjach na Cambridge University
  • uczeń otrzymuje dwa świadectwa: międzynarodowe i polskie

Search here